Günümüzde dünya sığır varlığı 1,3 milyar, koyun varlığı 1,2 milyar, keçi varlığı ise yaklaşık 1 milyar başa ulaşmıştır. Dünya genelinde ete olan talep, farklı ülkelerde farklı oranlarda seyretse de, sürekli artış göstermektedir. Bu denli büyüyen et işinin en önemli parçası da etlerin endüstriyel kullanıma hazırlandığı kesimhaneler ve ileri et işleme tesisleridir.

Kırmızı et alanında önemli Ar-Ge çalışmalarına ve eğitici eserlere imza atmış olan Cantek, hayvanın padoktan çıkıp sofralara değerli bir besin olarak geldiği yolun tüm etaplarında dünya standartlarının üzerinde, helal kesime uygun hizmet verir. Bu kapsamda mezbaha ekipmanlarının ve ileri et işleme sistemlerinin üretimi ile mezbaha ve et işleme tesislerinin anahtar teslim kurulumlarını gerçekleştirir.

Cantek, dünyanın birçok bölgesinde örnek teşkil eden ve bölgenin gelişimine büyük katkıda bulunan modern kesimhane ve et işleme tesisi projeleri gerçekleştirmiştir. Kullanıcının beklentilerine en uygun niteliklerde geliştirilen büyükbaş ve küçükbaş mezbahalar ile; kırmızı etin doğru işlenmesi için modern, teknolojik, çevreye duyarlı ve verimli çözümler sunar. 

Etin kalitesini ve piyasa değerini en üste çıkarmak için en uygun teknolojik altyapıyı sunan Cantek, et konusunda uzman mühendis kadrosu ve güçlü üretim tesisleriyle aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır:

  • Padok sistemleri
  • Mezbaha ekipmanları ve ileri et işleme sistemleri
  • Soğutma, şoklama ve donuk ürün saklama sistemleri
  • Hayvan devirme kabini, kan kurutma sistemleri vb. tamamlayıcı ekipmanlar
  • İşletme içindeki hijyen, aydınlatma vb. alanlardaki donanımlar
  • Zemin, duvar, tavan hijyenik kaplama ve izolasyon uygulamaları
  • Altyapı, üst yapı, çelik ve betonarme yapı, elektrik, yol ve her türlü inşai işler

Cantek; projelendirme, üretim, montaj, servis, garanti ve uzaktan izleme hizmetlerini tek elden sunar. Tüm bu süreçte en üst düzey kalite standartlarını gerçekleştirirken; hayvan refahı, işçi güvenliği, ergonomik çalışma koşulları, verimlilik, uzun ömürlülük, çevreye duyarlılık ve hijyen konularını hep ön planda tutar. Bu alanlarda inovatif çözümler geliştirerek sektöre yön verir.


Size en uygun ve yenilikçi çözümü sunuyoruz


CANTEK, EFA ürünlerinin Türkiye'deki resmi distribütörüdür.

CANTEK, EFA ürünlerinin Türkiye'deki resmi distribütörüdür.

Kataloglarımızı ve Sertifiklarımızı görmek için tıklayınız.