Cantek Group 31 Yıl

CANTEK Group, 1991 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Can Hakan Karaca tarafından Antalya’da kuruldu. İlk günden beri hiç hız kesmeden, hâlâ devam eden bir başarı ve gelişim ivmesi yakalayarak sadece 31 yıl içerisinde dünya soğutma sektöründe öncü konumdaki uluslararası bir marka hâline geldi.

Anahtar teslim soğuk hava deposu ve et işleme tesisi alanlarında her geçen gün aralarına yenilerinin eklendiği 75’den fazla ülkede, saygın kamu ve özel teşebbüslerin en çok tercih edilen, en güvenilir çözüm ortağı oldu. Uluslararası tecrübesi, çalışan kalitesi ve güçlü iş ortakları sayesinde her projesinde paydaşlarını memnun kılmayı başardı.

Yeni teknolojiler geliştirmeye verdiği önem ve öncelik doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlar sayesinde Türkiye’nin dünyaya teknoloji ihraç eden sayılı markaları arasına girdi.

Tamamen kendi bünyesinde geliştirilip ürettiği yazılım ve donanımlarla dünya soğutma sektöründe yeni bir dönem başlatan CANTEK, soğuk oda performansını ve verimliliğini maksimize eden ve böylelikle saklanan ürünün kalitesini korumakla birlikte benzersiz bir enerji tasarrufu da sağlamayı başaran akıllı soğutma cihazlarını geliştirdi. Bu sayede dünyada öncü bir marka haline geldi.

Gücü; teknolojisini ve ürünlerini kendi tesislerinde, Cantek markasıyla geliştirip üretmesinde ve dünyanın her yerinde her büyüklükteki gıda tesisini kurabilmesinde yatan CANTEK her gün büyümeye devam ediyor.

Mezbaha ve Et İşleme Tesisleri

31 yıllık bilgi birikimiyle CANTEK, soğutmanın yanında birçok alanda daha dünyadaki gıda sektörüne yön vermeyi sürdürüyor. Projelendirdiği, imalat ve taahhüt hizmetleri kapsamında kurulumunu yaptığı mezbahalar ve et işleme tesisleriyle; kırmızı et, tavuk ve balık dünyalarına mükemmel çözümler sunuyor. Deneyimli uzman kadrosu ve dünya standartlarının üzerinde bir kalite anlayışı sayesinde gerçekleştirdiği anahtar teslimi projelerle insanlığın sağlıklı ve ekonomik ete ulaşımını kolaylaştırıyor.

Anahtar Teslim Gıda Merkezleri

CANTEK ayrıca şehirler ve ülkelerin gıda güvencesi sorunlarına çözüm olmak, üretilen gıdanın en faydalı ve en kazançlı şekilde değerlendirilmesini sağlamak amacıyla inşaatı dahil anahtar teslim gıda merkezi projeleri geliştiriyor. Soğutma ve işlemenin beraberce yer aldığı bu dev projeler, yetiştirilen tarım ürünlerinin işlenip çeşitli gıda ürünlerine dönüştürülmesi; sağlıklı ve ekonomik olarak sürekli sofralarımıza gelebilmesi için önemli rol oynuyor.

Bitki Fabrikaları

Üretilen gıdanın en etkin biçimde değerlendirilmesi konusunda dünyaya örnek olacak 15.000’den fazla proje gerçekleştiren CANTEK, yakın zamanda gıda üretiminde de yenilikçi bir girişime imza attı. Ar-Ge çalışmalarını ve A’dan Z’ye üretimini kendi tesislerinde yaptığı Tarım 4.0 konseptindeki bitki fabrikaları ile gıdaya olan katkısını bir seviye öteye taşıdı.

Dünya tarımının son devrimi olan bitki fabrikaları, kapalı alanlarda, led aydınlatma ve bitki besleme ile sürekli, sağlıklı ve çevreyi kirletmeyen tarımın yapılabildiği üretim tesisleridir. CANTEK tarafından geliştirilen üretim sistemiyle, 7 gün 24 saat hiçbir dış faktörden etkilenmeden, dilenilen yerde, dilenilen zamanda, tüm koşullarda tarım yapmanın önünü açılıyor. İlaçsız ve gübresiz, yeşil teknolojiyle üretilen ürünler yıkanılmadan yenilebilecek bir şekilde sofralarımıza sunuluyor.

Gezegen Bilinci

Ürün geliştirmeden satış sonrası servise, teknik hizmetten teknolojik eğitime uzanan toplam kalite odaklı hizmet anlayışını benimsemiş olan CANTEK, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de daha yaşanabilir bir dünya oluşumuna katkı sağlamak adına Cantek Bilim Kültür ve Eğitim Vakfı'nı kurdu. Bir taraftan enerjinin verimli ve etkili kullanılmasına yönelik farkındalık yaratmak için enerjisini doğru kullanan sporculara sponsor olurken, diğer taraftan da özellikle gelişmekte olan ülkelerde gıda güvenliği bilincinin yerleşmesi için 13 kitap ve bağlantılı belgesel filmlerden oluşan “Üretmek Yetmiyor” serisini yayına hazırladı.

Çözüm ortaklarına bütüncül bir hizmet sunma anlayışını, herkesin beslenme hakkından eşit yararlanabildiği daha adil ve daha yaşanabilir bir dünya oluşturma hedefiyle genişleten CANTEK, teknoloji geliştirme, enerji verimliliği ve gıda güvencesinin sağlanması konularında dünyada öncü olma vizyonu ile çalışıyor.

CANTEK

“Bizler, üreticilerin emeklerinin karşılığını almasını ve tüm coğrafyaların kendi öz kaynaklarından en iyi şekilde yararlanarak zenginliğe ulaşmasını hedefliyoruz.”